kredyty hipoteczne

26.09.2017 15:25

Co zamiast Allegro?

Bardzo wielu przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność w sprzedaży internetowej decyduje się na prowadzenie sklepu poprzez serwis aukcyjny Allegro. Decyzja ta podyktowana jest zazwyczaj możliwością dotarcia do bardzo dużej grupy potencjalnych klientów. Okazuje się jednak, że otworzenie własnego, autonomicznego sklepu internetowego często daje znacznie większe możliwości.

Serwisy aukcyjne

W serwisach typu Allegro, sprzedawcy nie mogący pozwolić sobie na znaczne obniżenie cen raczej nie mogą nastawiać się na wysokie zyski. Na dodatek w przypadku sprzedaży produktów o dużej popularności konkurencja w serwisie jest bardzo duża, w związku z czym początkujące konta sprzedażowe mogą mieć problem z wybiciem się pośród pozostałych ofert. Z drugiej strony konkurencyjność nie powinna opierać się wyłącznie na niskich cenach, ponieważ grozi to utratą płynności finansowej i prowadzeniem niezbyt opłacalnego biznesu. Dodatkowo serwis Allegro ciągle zwiększa swoje prowizje co dodatkowo utrudnia prowadzenie długoterminowego biznesu w oparciu o ten serwis aukcyjny. Wielu przedsiębiorców zastanawia się: Co zamiast Allegro?

Własny sklep internetowy

Posiadanie własnego sklepu internetowego daje dużo więcej swobody i niezależności. Jest to oczywiście związane z różnymi wyzwaniami i konsekwencjami, na które sprzedawca musi być przygotowany. Przede wszystkim własny sklep wymaga większej inwestycji na początek. Konieczne jest opłacenie domeny i miejsca na serwerze, a także odpowiedniego oprogramowania do obsługi sklepu. Do tego dochodzą również liczne działania marketingowe, które należy przeprowadzić w celu skutecznego wypromowania marki sklepu oraz zachęcenia potencjalnych odbiorców do zakupu produktów.

Sklep na abonament

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór platformy sklepowej na abonament, Kompleksowe wsparcie dla internetowego biznesu zapewnia na przykład sklep Sky-Shop.pl. Ta rozbudowana platforma e-commerce posiada dodatkową zaletę, którą jest możliwość dwukierunkowej integracji z Allegro. Oznacza to, że wszystkie produkty sprzedawane przez serwis mogą być bez problemu przeniesione do własnego sklepu internetowego i odwrotnie. Wszyscy klienci platformy Sky-Shop.pl mogą skorzystać z dwutygodniowego, darmowego okresu próbnego.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki