kredyty hipoteczne

08.01.2018 08:10

Czy kryptowaluty upadną?

Bitcoin, kryptowaluty - te słowa budzą wiele emocji wśród inwestorów szukających .alternatywnych form pomnażania pieniędzy. Co dalej czeka kryptowaluty i czy ich kurs będzie rósł dalej? Co stanie się gdy trend się odwróci?.

- Kryptowaluty miały i powinny wręcz zastąpić pieniądz tradycyjny. Obecnie padły łupem spekulantów. Kursy większości kryptowalut nieustannie rosną. Zgodnie z prawem Kopernika-Greshama jeśli waluta jest niestabilna i tak naprawdę nie można być pewnym ile będzie warta za chwilę nie specjalnie nadaje się do płacenia - mówi newsrm.tv Michał Legumina, ekspert ds. blockchainAtende.

Dzisiaj mało kto powie, że bitcoinem, czy inną kryptowalutą zastąpimy tradycyjne pieniądz. Kurs kryptowalut cały czas rośnie i jak zauważa ekspert ds. blockchain wiele osób zastanawia się jak długo jeszcze może rosnąć. - Co się stanie kiedy np. ten rynek się załamie? Ktoś w pewnym momencie stwierdzi, że już stop. To jest zbyt drogie. Wtedy może ucierpieć cały rynek finansowy, bo technologia blockchain wkroczyła już dość poważnie w rynek finansowy czy ubezpieczeniowy. Coraz więcej banków i innych instytucji się tym interesuje, myślą o cyfrowych pieniądzach i innych rozwiązaniach. Chcą je robić właśnie na blockchainie a słowo blockchain może się po prostu źle zacząć kojarzyć kiedy bitcoiny po prostu pękną - dodaje Michał Legumina.

Michał Legumina, ekspert ds. blockchainAtende.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki