kredyty hipoteczne

29.01.2019 12:24

Czy warto jeszcze kupować nowe mieszkania w Warszawie jako inwestycja?

Inwestowanie w mieszkania nadal jest bardzo popularne - to szansa na atrakcyjny zarobek, wyższy niż na lokatach bankowych. Czy jednak nadal na mieszkaniu na wynajem można .zarobić tak dużo jak jeszcze kilka lat temu?.Jak zarabiać na mieszkaniach?

Na posiadaniu mieszkania można zarabiać podwójnie - przede wszystkim poprzez jego wynajem, który daje regularne dochody, a także przez wzrost jego wartości w czasie. Właściciele mieszkań, które przeznaczone są na wynajem, mogą zarobić na nich najwięcej przede wszystkim w dużych miastach, między innymi w Warszawie, gdzie rynek mieszkaniowy nadal jest bardzo dynamiczny, a zapotrzebowanie na nowe nieruchomości nadal jest na wysokim poziomie. Obecnie ciągle realizowane są nowe inwestycje w Warszawie - to zarówno luksusowe apartamenty w centrum miasta, jak również tańsze lokale położone na oddalonych od niego osiedlach, na przykład na popularnej Białołęce. W związku z tym pojawia się pytanie - czy zakup mieszkania w Warszawie jako inwestycja nadal jest dobrym pomysłem? Eksperci, a także statystyki wskazują, że nadal można zarobić na nim naprawdę sporo.

Wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy?

Najwięcej na mieszkaniu na wynajem w Warszawie można zarobić wtedy, gdy zostanie ono przeznaczone na wynajem turystyczny - krótkoterminowy. Takie mieszkania wynajmują przede wszystkim turyści, a także osoby podróżujące w celach biznesowych. Wtedy za jeden dzień wynajmu możemy zainkasować nawet kilkaset złotych! W tym celu najczęściej kupowane są mieszkania położone w centrum miasta. Oczywiście, wynajem krótkoterminowy jest bardziej kłopotliwy - wymaga obsługi klienta, sprzątania, a także jest bardziej ryzykowny, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy klient nie uszkodzi wyposażenia w lokalu. Zdarzają się też przestoje w najmie, które powodują, że nie zarabiamy na mieszkaniu. Regularne, ale niższe zyski daje wynajem długoterminowy, na przykład dla studentów, pracowników, młodych rodzin. Na wynajmie długoterminowym możemy zarobić nawet wtedy, gdy mieszkanie ma gorszą lokalizację, czyli nie jest położone w ścisłym centrum.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki