kredyty hipoteczne

Faktoring online od PragmaGO® - finansowe wsparcie dla Twojej firmy

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to doskonale wiesz, jak problematyczne mogą być długie terminy płatności na wystawianych przez Ciebie fakturach. PragmaGO® to pozabankowy fintech, który może Ci pomóc zapanować nad płynność finansową Twojej firmy. Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym jest faktoring i jakie korzyści może przynieść Twojej firmie, to najwyższa pora, aby to zmienić i poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie!.Czym jest faktoring?

Faktoring to usługa finansowa dla firm polegająca na finansowaniu nieprzeterminowanych faktur. Można się spotkać z kilkoma rodzajami tej usługi.

Rodzaje faktoringu:

  • Kryterium odpowiedzialności za wypłacalność odbiorcy - faktoring pełny, niepełny i mieszany
  • Kryterium instytucji udzielającej finansowania - faktoring bankowy oraz pozabankowy
  • Kryterium jawności - faktoring jawny, cichy i półotwarty
  • Kryterium terytorium, na jakim działa firma ubiegająca się o finansowanie - faktoring krajowy oraz międzynarodowy (importowy i eksportowy)
  • Kryterium zakresu usług - faktoring globalny i pojedynczy

Inne rodzaje, jakie można spotkać to faktoring wymagalnościowy, odwrotny, dyskontowy oraz zaliczkowy.

Wybór jest całkiem spory i powinien zależeć przede wszystkim od aktualnych potrzeb firmy.

Kto powinien się zainteresować usługą faktoringu?

Faktoring to usługa, z której mogą skorzystać de facto wszyscy przedsiębiorcy. Oferta pozabankowa skierowana jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw. Doskonale sprawdza się w tych branżach, w których standardem jest wystawianie faktur z odległymi terminami płatności, jak np. branża budowlana czy transportowa, jednak sprawdzi się w zasadzie w każdej firmie niezależnie od tego, w jakiej branży działa.

Warto także poznać funkcje, jakie pełni faktoring, aby wiedzieć, w jakich sytuacjach może się przydać i jakie przynosi korzyści.

Faktoring w PragmaGO®

PragmaGO® to lider pozabankowego finansowania dla firm z sektora MSP. Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż cały proces odbywa się online. Do wyboru są trzy główne rodzaje usługi - finansowanie faktur, faktoring online oraz finansowanie zakupów. Wstępny koszt wybranej usługi można sprawdzić za pomocą kalkulatorów dostępnych na stronie. O ostatecznej wysokości opłat za skorzystanie z usługi, PragmaGO® informuje przed akceptacją warunków umowy.Aby złożyć wniosek na wybraną usługę, wystarczy wejść na stronę PragmaGO?, wybrać i uzupełnić odpowiedni formularz. Proces składania wniosku trwa zaledwie kilka minut. Decyzja i realizacja w przypadku finansowania faktur i zakupów przesyłana jest w trybie ekspresowym. Również proces akceptacji warunków umowy w przypadku obu usług został maksymalnie uproszczony i skrócony - wystarczy wysłać odpowiedni kod SMS. W przypadku faktoringu online proces weryfikacji trwa maksymalnie 24 godziny, a umowę można podpisać także elektronicznie.

Finansowanie dla firm dzięki PragmaGO® jest niezwykle proste. Tylko kilka minut wystarczy, by poprawić płynność finansową swojej firmy.


Szybkie chwilówki online Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki