kredyty hipoteczne

24.07.2017 16:11

Jak połączyć pasję z pracą - zarabianie na You Tube.

Internet jest obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się medium. Dzięki podłączeniu do .globalnej sieci możemy uczyć się, pracować, a także pozyskiwać treści rozrywkowe takie jak filmy, muzyka, książki i gazety w formie elektronicznej.

Bez wątpliwości największą zaletą Internetu jest to, że oprócz dostępu do treści od dużych koncernów medialnych, każdy internauta może stać się twórcą własnej audycji radiowej w formie podcast'a, publikować na blogu swoje przemyślenia w formie pisanej lub dzielić się swoją pasją poprzez filmy do internetu wpuszczane do serwisów takich jak You Tube. Według danych samego serwisu, obecnie globalnie korzysta z niego ponad miliard osób. Nic więc dziwnego, że wiele przedsiębiorstw decyduje się na próbę dotarcia ze swoimi usługami do tej społeczności. Na przykład będąc właścicielem salonu masażu działającego w Warszawie możemy postawić na pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych pod hasłem salon masażu warszawa, a dzięki własnemu kanałowi na You Tube i filmom pokazującym, jak takie masaże wyglądają, można spróbować przekonać tych potencjalnych klientów, którzy chcieli by skorzystać z usługi, ale się boją. Powstaje jednak pytanie czy będąc indywidualnym twórcą można zarobić na You Tube?

You Tube jest największą platformą internetową dzięki której można udostępnić i obejrzeć pliki wideo. Obecnie serwis ten służy nie tylko rozrywce ale i zarabianiu pieniędzy. Chociaż w Stanach Zjednoczonych zarabianie pieniędzy na You Tubie nie jest niczym nadzwyczajnym, to jednak w Polsce w dalszym ciągu budzi kontrowersje. Część obywateli uważa tworzenie vlogów za hobby - może to wynikać z faktu, że stosunkowo niedawno Google umożliwił pobieranie opłat za publikację plików wideo. Chcąc odnieść sukces finansowy na You Tubie należy włożyć w to trochę pracy i zaangażowania. Należy krok po kroku tworzyć własną markę poprzez danie solidnych podstaw i pozyskanie zaufania widzów. Powinno się wybrać grupę docelową, opracować tematykę i poruszać w filmikach najciekawsze dla odbiorców kwestie. Docenią to roboty indeksujące Google'a. Filmiki nie mogą być o niczym. Muszą zawierać myśl przewodnią, pointę i przede wszystkim zainteresować widza. Najlepiej jest posiadać jakąś pasję, bo wówczas łatwiej jest się nią dzielić z innymi. Wiele z pozoru banalnych tematów może okazać się żyłą złota np. gotowanie, robienie makijażu czy majsterkowanie. Chcąc zarabiać na You Tube jakość filmików musi być profesjonalna. Użytkowników serwisu należy traktować jak partnerów - reagować na komentarze, odpowiadać na pytania i prowadzić dyskusje, bo bez widzów nie zaistnieje się. Następnym krokiem jest dołączenie do programu partnerskiego You Tube, gdzie wyraża się zgodę na wyświetlanie reklam w zamian za indywidualnie uzgadnianą kwotę. Należy wiedzieć, że zaniedbując vloga można zostać nagle wyłączonym z programu.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki