kredyty hipoteczne

Jak przygotować interesujący katalog krok po kroku?

Śmiało można stwierdzić, że katalog to jeden z najbardziej przydatnych, uniwersalnych materiałów marketingowych, jaki z pewnością okaże się świetnym sposobem na reklamę sklepu i szybkie zaznajomienie klienta z ofertą. Projekt, wydanie i druk katalogów nie są szczególnie kosztowne, natomiast mogą szybko się zwrócić - wystarczy podejść do tej kwestii w sposób przemyślany. O czym w takim razie należy pamiętać, aby inwestycja ta okazała się opłacalna?.

Jak powinien wyglądać dobrze wykonany katalog reklamowy?

Głównym zadaniem katalogu jest przekaz informacji, lecz musi się to odbywać w sposób, który jest jednocześnie przystępny, treściwy, a także atrakcyjny dla czytelnika. To bardzo ważne, aby projektować katalog już od podstaw i przemyśleć każdą zmianę, jaką się do niego wprowadza.

Sam proces może zostać podzielony na kilka etapów:

  • Zebranie materiałów ofertowych - aktualny asortyment produktów, objęte ofertą usługi czy różne pakiety, które są zapewniane przez naszą firmę. Informacje te stanowią faktyczną treść katalogu, dlatego koniecznie trzeba upewnić się, że są one kompletne i poprawne.


  • Profesjonalny projekt katalogu - jeśli mamy zamiar przykuć uwagę klienta, dany katalog musi zostać zaprojektowany przez fachowca, który doskonale wie, jak stworzyć atrakcyjną wizualnie gazetkę. Ogromne znaczenie ma tu praktycznie każdy szczegół, od formatu gazetki, poprzez kompozycję kolorów, aż po układ elementów graficznych.


  • Niedrogi i wydajny druk katalogów - projekt cyfrowy to dopiero początek, gdyż tak naprawdę nic nie osiągniemy bez wysokiej jakości wydruku. Ofert tego typu na rynku jest wiele, dlatego warto zaznajomić się z jak największą ilością z nich, aby odszukać taką usługę, która nas zadowoli!


  • Sposób na dystrybucję katalogów - katalogi można po prostu położyć w poczekalni swojej firmy albo aktywnie je rozdawać na targach i eventach związanych z naszym przedsiębiorstwem. Częstą praktyką jest także zatrudnienie do w tym celu osób roznoszących katalogi, podobnie jak ma to miejsce z ulotkami.

Gdzie można dokonać druku katalogów?

Nie ulega wątpliwości, że druk katalogów nie jest czymś, co można przeprowadzić na własną rękę. Po pierwsze, domowe drukarki zazwyczaj nie obsługują specjalnego, laminowanego papieru, z którego wykonuje się tego typu gazetki, ale są także niedostatecznie wydajne. Standardowa kopiarka nigdy nie poradzi sobie z takim nakładem egzemplarzy, dlatego o wiele rozsądniej jest zwrócić się do specjalisty.

Druk katalogów najbardziej opłacalny jest wtedy, gdy mamy dostęp do kompleksowych usług, obejmujących nie tylko wykonanie kopii, ale całego projektu od podstaw. Tylko wtedy możemy mieć absolutną pewność, że efekty w stu procentach pokrywają się z oryginalnym zamysłem gazetki. Rzecz jasna, korzystając z kilku usług jednocześnie, można liczyć an specjalne rabaty!


Szybkie chwilówki online Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki