kredyty hipoteczne

19.01.2018 12:26

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybór biura rachunkowego powinien być uzależniony od typu i wielkości prowadzonej przez nas działalności. Przy podejmowaniu decyzji odnośnie korzystania z usług .księgowego musimy wziąć pod uwagę również szereg innych czynników, które sprawią, że będziemy usatysfakcjonowani usługą, jaką wykupujemy, a także spokojni w kwestii bezpieczeństwa naszych interesów firmowych.Bezpieczeństwo finansów firmowych - bezpieczne rozliczenia podatkowe

Biuro rachunkowe powinno zapewnić Ci bezpieczeństwo w kwestii rozliczeń podatkowych. Ty, jako przedsiębiorca, będziesz odpowiadał/a przed US za nieprawidłowe rozliczenia, dlatego zanim skorzystasz z usług konkretnego biura księgowego sprawdź, czy posiada ono stosowne ubezpieczenie. Dzięki niemu będziesz mógł odzyskać pieniądze, które musiałeś przeznaczyć na karę od US, w przypadku pomyłki pracowników biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe, które dostosowane jest do potrzeb klienta

Większość biur posiada sztywne godziny pracy, a dostarczenie potrzebnych do rozliczeń dokumentów w określonym przez nich czasie, może być dla niektórych przedsiębiorców zwyczajnie a wykonalne. Jeśli spotkałeś/aś się z biurem rachunkowym, które stawia Ci tego typu ograniczenia i musisz rezygnować ze swoich codziennych obowiązków, aby dostać się do nich na czas, to może dobrym pomysłem jest znalezienie jakiejś alternatywy. Wśród firm, które prowadzą działalność księgową na rynku, znajdziesz taką, która oferuje elastyczne warunki współpracy. Coraz więcej biur daje swoim klientom możliwość dostarczenia dokumentów drogą internetową, co sprawia, że nie musisz znaleźć się w ich siedzibie w ściśle określonych przez nie godzinach.

Rozwiązanie księgowe wspierające biznes - czy Twoje biuro księgowe je oferuje?

Współczesne biura księgowe oferuje rozwiązania, które ułatwiają i wspierają prowadzenie biznesu. W jaki sposób? Nie tylko pomagają rozliczać podatki, ale również dzięki używanym przez nie technologiom - które udostępniają swoim klientom - mogą wskazywać na bieżąco ile podatku będziesz miał do zapłacenia w danym miesiącu. Takie rozwiązanie sprawia, że możliwa jest jego kontrola, a także dopasowanie do możliwości finansowych firmy. W przypadku pojawienia się zbyt dużych obciążeń podatkowych, zawsze możesz wrzucić coś w koszty prowadzenia działalności. Taki sposób w bardzo wielu przypadkach umożliwia kontynuowanie działalności firmowej i zmniejsza ryzyko zadłużenia przedsiębiorstwa, czy też jego upadłości.

Kto pracuje w biurze, które wybierasz?

Biura rachunkowe, jak wszystkie inne firmy mogą dążyć do cięcia kosztów prowadzenia działalności. W efekcie niektóre z nich - nawet bardzo duże - mogą do pracy nad dokumentami zatrudniać stażystów. Ci, którzy dopiero zaczynają pracę w księgowości mogą nie mieć za wiele pojęcia na temat jej prowadzenia, a to zwiększa ryzyko popełnianych błędów i ostatecznie poniesienia przez Ciebie kary. Pamiętaj zatem, aby zanim zdecydujesz się usługi konkretnego biura rachunkowego zapytać kto będzie wypełniał Twoje dokumenty i czy będą to również stażyści.

Czy działa zgodnie z aktualnymi przepisami?

I ostanie, ale niemniej ważne. Czy biuro księgowe, które wybierasz, posiada aktualne oprogramowanie, a pracujący w nim księgowi mają informacje na temat obecnie funkcjonujących przepisów? Możesz się o tę kwestię zapytać ich osobiście bądź też sprawdzić na stronie internetowej.

Jeśli zależy Ci na biurze, które spełnia powyższe wytyczne, to koniecznie powinieneś/aś zapoznać się z ofertą Kancelarii Doradcy Podatkowego Bilans Ryszard Śmidowicz (www.bilans.poznan.pl)

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki