kredyty hipoteczne

24.02.2015 15:27

Jak wybrać najlepsze AC?

Chociaż ubezpieczenie AC nie jest w stanie uchronić przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi,. może zmniejszyć wydatki związane z naprawą uszkodzonego pojazdu lub pokryć koszty zakupu skradzionego samochodu. Niestety nie istnieje uniwersalna polisa autocasco, która spełniłaby oczekiwania wszystkich kierowców.Z pewnością zależy ci - jak zresztą każdemu właścicielowi samochodu - na tym, aby znaleźć jak najlepsze ubezpieczenie AC. Najlepsze, to znaczy atrakcyjne pod względem ceny oraz uwzględniające odpowiednio szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. Jak więc je wybrać?

Wysokość składki nie jest czynnikiem determinującym

Wielu kierowców przy wyborze polisy AC popełnia ten sam błąd - wybiera najtańsze autocasco. O ile ceną można kierować się przy zakupie OC, z ubezpieczeniem dobrowolnym jest zupełnie odwrotnie. To nie wysokość składki jest czynnikiem determinującym wybór, lecz między innymi zakres ubezpieczenia.

Na co więc zwracać uwagę, wybierając ubezpieczenie AC?

  • Zakres ochrony - im więcej zdarzeń obejmuje, tym ochrona jest bardziej kompleksowa. Pamiętaj jednak, że nie w każdym przypadku będziesz potrzebować pełnej ochrony. Przeanalizuj więc, w jakich sytuacjach AC jest niezbędne.

  • Lista wykluczeń - sprawdź, w jakich sytuacjach firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłaty świadczenia. Taka lista może być różna w zależności od ubezpieczyciela. Dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU).

  • Wysokość zniżek - im będą one większe, tym niższa polisa. Pamiętaj, że każda firma ubezpieczeniowa posiada własny system naliczania zniżek, dlatego warto zapoznać się z ofertą wielu ubezpieczycieli.

  • Sposób rozliczania szkód - chodzi tutaj m.in. o wysokość wkładu własnego czy metody rozliczania: gotówkowo, bezgotówkowo, z wykorzystaniem oryginałów czy zamienników. Pamiętaj, że im wyższy wkład własny, tym niższa składka za ubezpieczenie AC, ale z drugiej strony - mniejsze świadczenie ze strony ubezpieczyciela.
Porównuj oferty i wybierz rozsądnie

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepszą polisę autocasco, nie możesz ograniczać się do jednego ubezpieczyciela. Porównuj oferty i analizuj, ponieważ każda z firm ubezpieczeniowych może proponować AC na różnych warunkach. Korzystaj z internetowych narzędzi, np. kalkulatorów czy porównywarek, by otrzymać szacowane wysokości składek AC.

Szybkie chwilówki online Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki