kredyty hipoteczne

05.02.2019 17:14

Konferencje firmowe - jak wykorzystać ich potencjał?

Organizowanie wydarzeń takich jak eventy firmowe, czy też konferencje .firmowe nie jest wcale rzadkim zjawiskiem. Niekiedy przedsiębiorcy urządzają je tylko ze względu na chęć zrobienia czegoś, co nosić będzie znamiona rozrywki.Tymczasem potencjał tkwiący w tego rodzaju działaniach jest znacznie szerszy. Takie imprezy integracyjne mogą stanowić dla pracowników cenne źródło nowych znajomości, a także sposób na poprawę wzajemnych kontaktów, czy też stosunków. Warto się nad tym zastanowić i zaplanować wydarzenie jak najbardziej szczegółowo.

Konferencje firmowe i imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne mogą przybierać różne formy. Organizacja wyjazdu na kilka dni może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli terminy gonią, a budżet nie jest zbyt obszerny. Nie jest to jednak niemożliwe i jeśli mamy taki pomysł, dobrze jest zastanowić się nad jego realizacją. Jeżeli jednak warunki nie pozwalają nam na zaplanowanie takiej integracyjnej wycieczki, można pokusić się o konferencje lub eventy firmowe. Takie spotkanie w gronie pracowników również może przynieść pozytywne rezultaty, a ponadto nie jest zbyt angażujące czasowo z perspektywy uczestników. W przypadku organizatora, zarówno jedna, jak i druga opcja wymaga sporo pracy.

Jak wykorzystać potencjał spotkań firmowych?

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na możliwość integracji pracowników. Niekiedy w zespole są osoby nieśmiałe, albo charakter pracy nie pozwala na zapoznanie się z każdym zatrudnionym w biurze. To z kolei ma przełożenie na atmosferę w pracy, ponieważ możemy czuć się stosunkowo swobodnie wśród tej znajomej części kadry, zaś gdy przychodzi do nawiązania kontaktu z innymi, może być to niekiedy kłopotliwe. Takim sytuacjom warto zapobiegać, właśnie przy pomocy rozrywkowych narzędzi, takich jak imprezy integracyjne. Mogą one przybierać postacie eventów, konferencji lub wycieczek - kluczowym celem jest jednak poprawienie komunikacji pomiędzy członkami całego zespołu zatrudnionego w przedsiębiorstwie.

Warto włożyć trochę pomyślunku w zaplanowanie tego rodzaju imprezy, gdyż powinna być ona ciekawa i zachęcić pracowników do przyjścia. Nie musimy planować każdej minuty, jednak dobrze byłoby zapewnić dobrą zabawę i warunki do nieoficjalnej rozmowy.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki