kredyty hipoteczne

04.04.2018 15:23

Kredyty studenckie

Kredyty .studenckie to idealna forma .pozyskania środków na pierwsze inwestycje.Państwo dotuje spłatę odsetek takiej pożyczki, w związku z czym jej koszty są bardzo niskie w porównaniu do przeciętnych kredytów konsumpcyjnych. Kredyt studencki może zostać przeznaczony m.in. na koszty studiowania ale jeżeli mamy inne źródła utrzymania warto pomyśleć o odłożeniu i zainwestowaniu takiej niskooprocentowanej gotówki.

Dla dwudziestoletnich studentów kredyty studenckie to mogą być również pierwsze kredyty inwestycyjne. Dzięki takim niskooprocentowanym pożyczkom młody człowiek ma okazje zacząć przygodę z inwestycjami i nauczyć się jak dobrze inwestować w praktyce, czasem popełniając błędy, które jak wiadomo są najlepszym źródłem nauki.

Comiesięczny wpływ niskooprocentowanej gotówki na konto studenta może stanowić pierwszy krok do nauki inwestowania na giełdzie lub rynku walutowym.

Transze, które student może otrzymywać comiesięcznie na konto przez okres 5 lat są niemalże nieoprocentowane. Oznacza to, że jeżeli zdecydujemy się na pobieranie transz w wysokości 800 zł i każdą z nich przelewając na lokatę, przy założeniu że obecne stopy procentowe wzrosną dwukrotnie i kredyt spłacimy wykorzystując maksymalny jego okres spłaty możemy zarobić ?na czysto? nawet około 30 tysięcy złotych.

Warto przemyśleć dokładnie za pośrednictwem której instytucji chcemy zaciągnąć kredyt studencki. Bank w którym zdecydujemy się zawnioskować o kredyt studencki będzie najprawdopodobniej obecny w naszym życiu przez kilka kolejnych lat, powinniśmy więc zapoznać się z zasadami i kosztami prowadzenia konta itp.

Kiedy spłata?

Spłatę kredytu studenckiego należy rozpocząć dokładnie 2 lata po ukończeniu studiów. Jednakże jeśli studia zostaną przerwane w trakcie należy mieć świadomość, iż konieczne będzie rozpoczęcie spłacania kredytu od miesiąca następującego po terminie na okazanie podbitej legitymacji studenckiej.

Dla kogo kredyt studencki?

O kredyt studencki ubiegać mogą się studenci uczelni państwowych oraz prywatnych, uczący się zarówno w trybie stacjonarnym, wieczorowym jak i zaocznym. Warunkiem jest rozpoczęcie nauki przed 25 rokiem życia oraz przedstawienie dokumentów, wg których rodzina studenta nie przekracza maksymalnego dochodu na osobę uprawniającego do otrzymania kredytu.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki