kredyty hipoteczne

05.06.2018 15:09

Kupujesz używany samochód? Pomyśl o leasingu!

Prowadzisz firmę i myślisz o rozbudowaniu floty pojazdów? Jeśli jesteś zainteresowany samochodami używanymi, wcale nie musisz kupować ich za gotówkę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegać się o leasing, np. na używane Toyoty czy auta innych marek o równie wysokiej wartości rezydualnej. Dowiedz się, jak go uzyskać.Leasing samochodów używanych to dobry sposób, aby w oparciu o uproszczone procedury i bez konieczności angażowania całego wolnego kapitału stworzyć lub rozbudować flotę.

Leasing samochodu używanego - na jakich warunkach?

Niezależnie od tego, czy w leasing bierzesz używane Toyoty czy pojazdy innych marek, finansowanie jest ustalane indywidualnie przez każdą firmę leasingową. Warunki bywają jednak dość elastyczne - tak, by wysokość czynszu inicjalnego czy wysokość rat leasingowych była dopasowana do możliwości finansowych konkretnego przedsiębiorstwa.

Przykładowo, wybierając Standard Leasing dostępny w ofercie Toyota Leasing, możesz:

 • sfinansować używane Toyoty i Lexusy - auta maksymalnie 15-letnie,
 • ustalić wysokość czynszu inicjalnego na poziomie 0%,
 • podpisać umowę na maksymalnie 60 miesięcy.
Ponadto wszystkie formalności dopełnisz bezpośrednio u dealera, oszczędzając mnóstwo czasu.

Leasing aut używanych krok po kroku

Cała procedura leasingu pojazdów używanych przebiega podobnie jak w przypadku leasingu nowych aut. Sprowadza się do kilku kroków, tj.:
 • złożenia wniosku bezpośrednio u dealera,
 • przedstawienia dokumentów firmowych oraz dokumentacji finansowej,
 • oczekiwania na decyzję leasingową,
 • podpisania umowy leasingowej,
 • wpłaty czynszu inicjalnego,
 • odbioru pojazdu.
Gdy na drodze nie pojawiają się żadne przeszkody, wówczas cała procedura zajmuje zaledwie kilka dni.

Leasing samochodów używanych - dlaczego warto?

Leasing samochodów, takich jak używane Toyoty, podobnie jak leasing na nowe auta, przynosi przedsiębiorcy wiele korzyści. Do najważniejszych zaliczyć można:
 • zachowanie płynności finansowej - raty dostosowane do możliwości finansowych oraz brak konieczności angażowania całego wolnego kapitału w zakup floty to czynniki, które pozwalają zachować płynność finansową,
 • optymalizację podatkową - możliwość wliczenia w koszty całości czynszu inicjalnego, raty leasingowej (części odsetkowej i części kapitałowej) oraz innych wydatków związanych z użytkowaniem pojazdu pozwala obniżyć wysokość podatków.

Warto przy tym pamiętać, że leasing samochodów używanych jest przyznawany w oparciu o uproszczone procedury. Z takiej opcji mogą zatem skorzystać również przedsiębiorcy rozpoczynający działalność, którzy nie mogliby,na przykład uzyskać kredytu samochodowego.

Decydując się na leasing samochodu używanego od dealera, masz jednocześnie pewność niezawodności i sprawności pojazdu. Wydaje się być to znacznie korzystniejszą opcją niż leasingowanie auta oferowanego w komisach.


Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki