kredyty hipoteczne

28.11.2017 19:45

Obligacje o gwarantowanym zysku - dlaczego warto mieć je w portfelu inwestycyjnym?

Dzisiaj nawet początkujący inwestorzy mają możliwości bezpiecznego inwestowania z pewnym zyskiem. Jedną z takich możliwości są obligacje o gwarantowanym zysku, stanowiące atrakcyjną kontrpropozycję dla niegdyś bardzo popularnych lokat bankowych. Jakie mocne strony mają obligacje o gwarantowanym zysku i dlaczego warto w nie inwestować?W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób odczuwa niepewność przyszłości, wielu Polaków zaczyna inwestować w bezpieczne produkty finansowe. Inwestowanie na przyszłość pozwala zabezpieczyć swoją sytuację i pomnożyć finanse, które umożliwią godne życie na emeryturze. Wiele osób jednak chce zarabiać nie ponosząc przy tym dużego ryzyka. Takie możliwości dają im właśnie obligacje o gwarantowanym zysku.

Czym są obligacje o gwarantowanym zysku?

Obligacjami nazywane są jedne z papierów wartościowych, które potwierdzają, że emitent jest dłużnikiem właściciela, czyli nabywcy obligacji. Emitent, czyli podmiot, który wypuścił obligacje na rynek, zobowiązuje się, że zwróci dłużnikom całą należność wraz z odsetkami, w z góry określonym terminie.

Na rynku obligacji można znaleźć produkty z zabezpieczenie, np. w postaci hipoteki, które dają nabywcom niemal gwarancję bezpieczeństwa. W przypadków kłopotów finansowych emitenta, spłata należności pokrywana jest dzięki wspomnianemu zabezpieczeniu, np. sprzedaży nieruchomości. Takie obligacje dają inwertorom nie tylko możliwość atrakcyjnego pomnażania oszczędności, dzięki korzystnemu oprocentowaniu, ale również poczucie bezpiecznego lokowania nadwyżek finansowych.

Zakup korporacyjnych obligacji o gwarantowanym zysku czy obligacji skarbowych?

Klienci mają do wyboru obligacje korporacyjne oraz obligacje skarbowe, których emitentem jest rząd. Zarówno pierwsze, jak i drugie mają swoje wady i zalety. Obligacje skarbowe są uznawane za bardzo bezpieczne, jednak ich oprocentowanie nie jest bardzo atrakcyjne. Obligacje korporacyjne dają o wiele większe możliwości zarobku, jednak by zminimalizować ryzyko straty, trzeba znaleźć dobry produkt.

Jeśli chcesz poznać atrakcyjną ofertę obligacji o gwarantowanym zysku, zajrzyj na stronę big.biz.pl.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki