kredyty hipoteczne

30.12.2017 17:00

Prezenty dla partnera biznesowego

W wielu firmach pielęgnowanie relacji biznesowych jest częścią strategii komunikacyjnej i umacniania więzi pomiędzy kontrahentami. Przejawia się to wręczaniem prezentów na różne okazje, m.in. rocznicę powstania firmy, urodziny partnera biznesowego, Święta Bożego Narodzenia czy Nowy Rok. Wśród pomysłów na tego typu upominek można wymienić m.in. bilet na wydarzenie kulturalne, zafundowanie kolacji w eleganckiej restauracji czy też masaż relaksacyjny.

 

 

Kupując prezent dla partnera biznesowego, warto pamiętać, że nie powinien on być zbyt drogi. W przeciwnym razie może on zostać odebrany nie jako miły gest, ale jako łapówka i chęć przekupstwa. Nie oznacza to jednak, że upominek dla partnera biznesowego powinien być bardzo tani, ponieważ tandetny prezent również może być nie najlepiej odebrany.

 

Propozycje prezentów dla partnera biznesowego

 

Prezenty biznesowe są normą w budowaniu i umacnianiu relacji pomiędzy kontrahentami. Zakup takiego upominku powinien być dobrze przemyślany, ponieważ bardzo łatwo jest przekroczyć granicę pomiędzy relacjami biznesowymi, a prywatnymi. Dobrą opcją jest zasugerowanie się propozycjami stron z upominkami na różne okazje. Ciekawe prezenty w prezentmarzen to dobry wybór dla osób niezdecydowanych. Wśród najatrakcyjniejszych upominków dla partnera biznesowego można wymienić:

  • vouchery w formie biletów na wydarzenie kulturalne, np. operę, koncert symfoniczny czy spektakl teatralny. Można również pomyśleć o kuponie podarunkowym na kolację dla dwojga w eleganckiej restauracji czy zabiegi w SPA,
  • ładnie opakowany i wysokiej jakości alkohol, np. kilkuletnie whisky w zestawie ze szklankami lub wino ze znanej francuskiej winnicy,
  • komplet piór wiecznych w gustownym opakowaniu,
  • akcesoria skórzane, np. etui na karty płatnicze,
  • książki o tematyce biznesowej (nie powinny to być jednak poradniki popularnonaukowe, a pozycje wydawnictw naukowych).
Jak wręczyć prezent partnerowi biznesowemu?

 

W przypadku relacji biznesowych forma wręczenia prezentu jest równie istotna, co sam upominek. Najwięcej kłopotu sprawia alkohol – powinien być on ładnie i dyskretnie opakowany. Dobrym pomysłem jest specjalna, prezentowa książka na alkohol. Z kolei vouchery prezentowe najlepiej włożyć do koperty i przesłać kurierem. Osobiste wręczanie prezentów biznesowych nie jest zbyt dobrym i taktownym pomysłem.


Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki