kredyty hipoteczne

25.02.2014 10:39

Wicepremier Piechociński otworzył nową instalację w hucie ArcelorMittal

Nowa inwestycja o wartości 140 mln zł to strategiczny dla koncernu projekt, który bez wątpienia przyczyni się do modernizacji polskiej infrastruktury kolejowej, a także zwiększy bezpieczeństwo w tym obszarze ? powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas oficjalnego otwarcia instalacji do produkcji długiej szyny w hucie ArcelorMittal Poland. Uroczystość odbyła się 24 lutego 2014 r. w Dąbrowie Górniczej.

Wicepremier Piechociński zwrócił uwagę na kontekst europejski nowej inwestycji w hucie. - W czasach kiedy tak wiele uwagi na szczeblu UE poświęca się idei reindustrializacji przemysłu, otwieramy projekt, który ma szansę umocnić polski przemysł za granicą ? podkreślił. - Mam nadzieję, że będzie on także wsparciem dla rozwoju infrastruktury w naszym kraju ? dodał.

Dyrektor generalny ArcelorMittal Poland Manfred Van Vlierberghe zwrócił uwagę, że produkcja długiej 120-metrowej szyny wpisuje się w plany inwestycji kolejowych zarówno Polski jak i innych krajów europejskich. - Dzisiejsze wydarzenie zbiega się także z 10 rocznicą naszej obecności w Polsce. W ciągu tej dekady zainwestowaliśmy ponad 5 mld zł w modernizację zakładów ? powiedział - Oprócz sfinansowania instalacji do produkcji długiej szyny, podjęliśmy także wiele działań remontowych i budowlanych- dodał.

ArcelorMittal Poland wchodzi w skład największego na świecie producenta stali grupy ArcelorMittal. Na polski odział firmy składa się 6 zakładów: huty w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Świętochłowicach i Sosnowcu oraz największa w Europie koksownia w Zdzieszowicach.

mg.gov.pl


Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki