kredyty hipoteczne

02.04.2018 12:48

Wzrost popularności licytacji poleasingowych

Popularność leasingu rośnie z każdym rokiem. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez . Związek Polskiego Leasingu w 2016 roku firmy leasingowe sfinansowały inwestycje polskich firm na wartość 58,6 miliarda złotych.W 2017 roku było to już 67,8 miliarda złotych!

To pokazuje dynamiczny wzrost w sektorze leasingu i zwiększenie zaufania przedsiębiorstw w stosunku do tej formy finansowania. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że pozwala korzystać z dobrodziejstw przedmiotu przed wpłatą wartości całej kwoty. System ratalny pozwala zachować płynność finansową, przy jednoczesnym rozwoju, wynikającym z możliwości ciągłego użytkowania sprzętu.

Co można znaleźć na licytacjach poleasingowych?

Znaczący wzrost w sektorze leasingowym spowodowany jest przede wszystkim wielowymiarowymi korzyściami, jakie daje leasing. Dzisiaj nie obejmuje już on wyłącznie samochodów osobowych i ciężarowych, ale także maszyny rolnicze - kombajny, traktory czy naczepy, oraz sprzęt z branży technologicznej - laptopy, komputery i drukarki. To jednak nie wszystko. Największy skok w roku 2017 zaliczyła branża nieruchomości, której wzrost szacowany jest na poziomie 26,5 procent!

Wybieraj sprawdzone portale

Licytacji poleasingowych możemy szukać przede wszystkim w Internecie, na specjalnie do tego stworzonych portalach aukcyjnych. Większość z nich posiada funkcjonalny, prosty w obsłudze interfejs, który pozwala za pomocą filtrów w sprawny sposób dostosować ofertę do poszukiwanych przedmiotów. Z licytacji poleasingowych może skorzystać każda pełnoletnia osoba. Koniecznym warunkiem do korzystania z portalu jest rejestracja i założenie konta na stronie internetowej wybranego leasingodawcy. Zdarzają się aukcje, w których firmy leasingowe zastrzegają sobie możliwość wzięcia udziału wyłącznie przed przedsiębiorców. Wówczas z takiej aukcji korzystać mogą tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Podsumowując, licytacje poleasingowe stanowią okazyjną formę zakupu nowych dóbr w atrakcyjnych cenach. Przed podjęciem decyzji o udziale w licytacji warto jednak obejrzeć przedmiot na aukcji, zapoznać się z dokumentacją techniczną i jego najważniejszymi parametrami.

Powrót Przeczytaj cały artykuł
banki